Wednesday, 4 November 2015

Krásné ráno,
začátek Listopadu značí jednu věc ... OctoberTOP5 je tu! 
Říjen byl pro mě dost hektický a plný změn - dobrých i špatných. Událo se pár věcí, které mě opravdu potěšily a doufám že ovlivní mou budoucnost. Víc teď asi prozrazovat nebudu, ale myslím že když se všechno povede, změní to nejen můj život, ale i Wait, what? ... 
Každopádně, dnes jsem tu kvůli TOP5, tak pojďme na to.
Xx
C.

Good morning everyone,
the start of November means just one thing ... October TOP5. This month was pretty crazy and hectic for me, but also the whole October was full of changes - some of them was bad, but most of all good and exciting for me - I hope that the main of them will change my future! Right now I won't tell you exactly what that is, but I'm gonna say that if it really happens it'll change my life, life of my family and Wait, what? too.
Anyway today I'm here because of TOP5, let's get started ...
Xx
C.


1. FASHION

Z fashion jsou pro mě Top kouskem za uplynulý měsíc Jazz pants z H&M. Oblékla jsem je několikrát a vždycky jsem byla s výsledkem víc než spokojená!
From the Fashion, my TOP October piece are this amazing Jazz pants by H&M. I wore them few times during this month and every time I was satisfied with the result.

2. BEAUTY

Beauty kouskem pro tento měsíc je lesk na rty Tanya Burr odstín Chic. Používala jsem ho téměř nepřetržitě, naprosto senzační!
The Beauty thing for October is Tanya Burr lip gloss, shade - Chic. I love cosmetics products by Tanya, I've got a three lip glosses from her collection. All of them are amazing, but this one was my Favourite shade during October.

3. ACCESSORIES

Myslím že o doplňku za tento měsíc není pochyb, hihi. Opocket. Naprosto jsem se zamilovala do téhle mini DarkBrown&Black kabelky. Styl - mini na řetízku - mají všude, ale tahle má něco do sebe, což se mi líbí!
I think it's not necessary to say, what's my favourite accessory for this month ... Opocket. I fell in love with this mini DarkBrown&Black bag. This style - mini and chain - is everywhere, but this one has something, what makes it different.

4. STYLE

Absolutním top outfitem za měsíc říjen je tenhle od Lisy Olsson. Nejen barvy, ale celý outfit ... Naprostá casual stylová bomba! 
TOP favourite style for this month is this outfit by Lisa Olsson. Absolutelly stunning! 

5. RANDOM

Na závěr tu mám song, který se hned po zveřejnění stal mým All-The-Time-Favourite! 
At the End of this post I have got one song which became my All-The-Time-Favourite after releasing!

No comments:

Post a Comment