Thursday, 13 April 2017

BREAK ...

Krásný večer všem! 
Myslím, že nadpis a netradiční čtvrteční článek už sám o sobě něco vypovídá. Dnes jsem tu hlavně proto, abych Vám něco řekla. Všem, co nemají rádi povídací články se předem omlouvám. :) 
Slovo BREAK, Vám jistě překládat nemusím a tak už asi víte oč půjde ... Nechci říct, že končím s blogováním, ale rozhodla jsem se si dát na chvíli od všeho pauzu. Sama nevím jestli je to napořád, nebo jen na pár měsíců, už nechci neplánovat, protože mi zatím žádný z mých plánů nikdy moc nevyšel a tak to chci zkusit bez toho, protože ono to určitě taky půjde. :) 
Blogovat jsem začala před čtyřmi lety, když jsem se léčila s mentální anorexií. V té době mi to strašně pomáhalo. Byl to pro mě takový útěk od reality. Nejen tady na blogu, ale i na jiných sociálních sítích jsem si začala budovat ten ''dokonalý'' svět, který bych si přála. Vynahrazovala jsem si tím všechno, co mě v realitě štvalo nebo trápilo. Bavilo mě to natolik, že jsem tomu začala podřizovat i svou budoucnost. Navštívila jsem několik módních kurzů, učila se o módě a připravovala se na studium v zahraničí. Když mě přijali na vysněnou univerzitu do Cardiffu, kde jsem měla studovat Fashion Promotion, byla jsem v sedmém nebi ... No ale všichni už víte jak to dopadlo, povídala jsem o tom tolikrát, že dnes Vás už toho ušetřím. :) Zůstala jsem doma a můj život se otočil o sto osmdesát stupňů a budoucnost v modních sférách se rozpadla jako domeček z karet, i když jsem tomu nechtěla věřit.
Nestěžuju si, protože jsem díky tomu objevila další pohled na svět, do života mi přišly nové věci, poznala jsem spoustu nových lidí  a získala nové přátelé. Za těch posledních sedm měsíců jsem si začala připouštět, že blog ani módní průmysl nikdy nebude to, čím se budu živit, tak jak jsem si ještě v létě myslela, ale hlavně jsem si začala uvědomovat, že bych se měla začít víc věnovat tomu reálnému životu, než-li tomu virtuálnímu..  Téměř každodenní přidávání fotek, focení outfitů, dokumentování skoro všeho, co děláte, flat lays, food styling každého chodu (jen aby to vypadalo dobře na fotce), čekání všech u stolu, než vyfotíte perfektní fotku, apod. ... tohle všechno k blogování patří a mě to moc bavilo, ale myslím že je na čase toho nechat, alespoň na chvíli. To ovšem neznamená, že už nikdy nebudu přidávat fotky na instagram nebo tak ... focení je můj velký koníček, kterého se jen tak nevzdám a hlavně mám také na starost fungování a ''medializaci'' několika stránek, kde budu fungovat pořád, takže se to budu jen snažit v soukromí omezit a spíš si vychutnávat život jinak, než skrz objektiv. :) 
Dalšími důvody jsou i nástup na vysokou školu (doufám tedy :D) a ještě jeden projekt, do kterého se s rodinou pouštíme. Všemu bych se chtěla naplno věnovat a to je taky proč to chci celé změnit. 
Byly to skvělé čtyři roky, které mi daly strašně moc. Poznala jsem spoustu nových lidí, kteří mě inspirovali. Naučila se nové věci, které mě posunuly dál. Měla jsem možnost spoluprací, o kterých by se mi nikdy ani nesnilo. Dostávala jsem od Vás spoustu krásných komentářů, které mě vždycky potěšily a děkuji za ně, ale hlavně děkuji za každé přečtení článku, protože to mě vždycky potěšilo úplně nejvíc! :)
Uff, to je už asi všechno, co jsem Vám chtěla říct. Myslím, že tahle dlouho jsem tu ještě nekecala, a tak doufám že jste v půlce neusnuli nebo se moc nenudili. :) 
Mějte krásný víkend!
Xx
C.


Beautiful Evening everyone!
I think that the headline and unusual posting on Thursday evening itself says something. Today I am here mostly to tell you something. To everyone who doesn’t like ‘‘A talk articles‘‘ I apologize. :)
I think that the word BREAK says a lot about what I want to tell you so I think that I’ll tell you everything since the beginning of my blog ... but before that I don’t want to say that I quit bogging, I just decided to take a break and I don’t really know if it’s the end or just a break for a few months. I don't really want to plan anymore, because it's nor working most of the time so I decided to stop planning ma life from second to second.
I started blogging four years ago, when I was cured of anorexia nervosa. At that time, It helped me a lot. It was something like an escape from reality for me. Not only here on the blog, but also on other social networks, I started to build the '' perfect ‘‘ world that I wanted. It  helped me to ran away from everything what annoyed me or bothered me in real world. I enjoyed it so much that I started to ‘‘build‘‘ my future on that. I visited several fashion courses, learned about fashion and prepared for studying abroad. When I was accepted to the university of my dreams in Cardiff, where I had on plan to study Fashion Promotion, I was in over the moon ...
Well, you know what happened, because I talked about that so many times ...
I stayed at home and my life changed. I'm not complaining, not at all, because I found another view of the world, I started doing new things and I meet a lot of new people.
 During the last seven months I ‘‘began to accept‘‘ that blog or fashion industry will never be what I'm going to do for a living, as I have thought. But mostly, I began to realize that I should start living more the real life than if it virtual.  
… Posting photos almost every day, photo shoot outfits, Flat lays, food styling (just to make it look good in the photo), everyone waiting for you to take a perfect pic during the lunch or dinner in a restaurant, etc. ... all this belongs to blogging and I enjoyed it very much but I think it's time to leave it for a while. That doesn‘t mean that I will never add photos on Instagram again or so ... taking photos is my big hobby, which I’ll never stop doing and I also I have different projects where I have to take photos and write about it, so I'll just try to limit it in private life and rather start enjoying the life differently than through the camera lens. :)
Other reasons why I decided to do it is University, which I want to study next school year ( or at least I hope :D) and another project, what we’re preparing with my family. I would like to be fully focus on these things and that's why I want to change my life a bit.
It was an incredible four years, which gave me a lot. I met a lot of new people who inspired me. I learned many new things not just about fashion. I had the possibility of cooperation, of which I would never ever even dreamed of. I received from you a lot of nice comments, which always pleased me, and thank you so, so, so much for it! :)
Well That’s I guess everything I wanted to tell you. I think that this is definitely the longest article I’ve ever had here, so I hope you didn’t fall asleep in the middle. :)
Have a great weekend!
I love you! Xx
C.


2 comments:

  1. oddýchni si! naber sily a pusti sa do všetkých vecí, ktoré máš na pláne (inak veľa šťastia na vysokej!) a venuj sa im naplno! tiež som mala prestávku, pomohla mi a ak sa niekedy vrátiš k prispievaniu na blog, rada sem opäť zavítam! :).

    KEJMY ♥.

    ReplyDelete