Sunday, 13 December 2015

THROUGH MY IPHONE ...


Mornings are always better with cup of tea/ MKGreenwich&Over-The-Knee Boots / Over-The-Knee Boots again / Love this Turtleneck by Lindex 
Krásný prosincový pátek všem,
Po dlouhé době jsem tu opět s Through my iPhone ... Začátek měsíce je zatím pro mě dost přeplněný takže dnešní ''fotečkový'' post je pro mně záchrana. Prosinec je poslední hektický měsíc kdy si čas musím rozdělit mezi práci, školu a blog. Od ledna končím s prací a plně se věnuji škole a opravdu můžu říct, že se na to těším! Dálkové studium a práce je fajn, ale už mi chybí taková ta školní rutina - lépe řečeno ''bezstarostný'' život studenta.
Xx
C.

Happy Friday everyone!
After a long time I'm here with ''Through my iPhone'' ... December is really hectic for me so openly this ''photo'' post saved my Blogger Friday.
December is the last month when I need to take care of work, school and blog concurently. I decided to leave my work and be 100% student again. Have a distance learning and work is a good experience but I have to say that I'm missing student's life.
Now when I'm preparing for my A-levels and university I decided to leave my job and have more time for learning and blogging, of course. Just a few last days ...
Xx
C.


Christmas is all around me ...
This pillow♥
Early present from LUSH / Vlogmas w/ Zoella / ''Red'' Energy / Bedroom decor
A few outfits through my iPhone
We love Santa / Winter blanket / nap / another nap? ... Yea ...
Working on my portfolio / Grey with Obag / Black with Obag / Blogger life

2 comments:

  1. Krásné fotky. Tvůj pejsek je úplně úžasný. :)

    http://theelegantzone.com

    ReplyDelete